PŁYTA MAGNEZOWA

Płyta magnezowa «MAGNECO» –  jest materiałem zdrowym, ekologicznym, a posiadając
w swym składzie związki magnezu (tlenek i chlorek) jest odporna na pleśnie, grzyby, ogień
i wodę, będąc równocześnie materiałem łatwym do obróbki (płytę z cementu magnezowego tnie się zwykłym nożem!). Jednocześnie wykazuje się znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi.

Zastosowanie płyt magnezowych «MAGNECO» jest wielorakie - ściany, elewacje, sufity, podłogi. Przewaga płyt magnezowych nad powszechnie stosowanymi płytami (g-k, OSB) polega jednak na tym, że poradzą sobie w każdych warunkach wilgotnościowych, ogniowych czy pogodowych (fasada).

Dzięki swojemu składowi chemicznemu zapewniają w pomieszczeniu wyjątkowe warunki zdrowotne (płyty są antyalergiczne), nie posiadają też żadnych szkodliwych dodatków.

Płyta magnezowa «MAGNECO» – to uniwersalny materiał budowlano-wykończeniowy
o szerokim zakresie zastosowania. Płyty «MAGNECO» doskonale nadają się wszędzie tam, gdzie inwestorom zależy na ochronie obiektu przed pożarem, wilgocią, gniciem, zagrzybieniem oraz pleśnią. Płyta «MAGNECO» posiada najwyższą klasyfikację ogniową A2-s1,d0, co oznacza, że jest to produkt niepalny. Dzięki posiadanym właściwościom technicznym oraz eksploatacyjnym płyta magnezowa może być stosowana praktycznie wszędzie, gdzie są wykorzystywane inne znane dzisiaj materiały wykończeniowe (OSB, QSB, HDF, MDF etc.). Płyta magnezowa – to materiał płytowy
o wymiarach 1200×2400 i grubości 8, 10, 12 mm. oraz 600×1200 grubości 8, 10 mm.

Skład płyty magnezowej «MAGNECO»

Główne składniki płyty magnezowej «MAGNECO»: tlenek magnezu, chlorek magnezu. W wyniku utlenienia i chlorowania magnezu pojawia się bardzo mocna krystaliczna struktura pozwalająca utrzymywać różnorodne wypełniacze. Wypełniacze: perlit (piasek wulkaniczny), który istotnie obniża wagę, współczynnik przewodności cieplnej oraz zwiększa dźwiękoszczelność, drzazgi o małym wymiarze (nadają płycie elastyczność, lekkość i objętość). Dla dodatkowej trwałości i elastyczności
 z każdej strony tafla jest wzmacniana warstwą siatki szklanej oraz warstwą flizeliny z włókna szklanego. Płyta magnezowa «MAGNECO» produkowana jest wyłącznie z naturalnych składników i nie zawiera żadnych dodatkowych domieszek.

Cennik płyty magnezowej «MAGNECO»


 

 

 Pliki do pobrania

Wróć